Parksepa Raamatukogu   Kanariku 7, Parksepa alevik, Võru vald, 65509

Juhataja: Elvi Määr   See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. con tel 78 50 515  con mobile 5333 0648

Avatud:

01.november kuni 31.märts
E,T,N,R 11.00-18.00
 01.aprill kuni 31.oktoober
  E,T,N,R 11.00-19.00

eelkoolidKolmapäeval, 4.veebruaril kell toimus Parksepa Kanariku Keldris kohtumine teeneka ajakirjaniku ja kirjaniku Stepan Karjaga.

Kirjanike küllakutsumine on Parksepa raamatukogu pikaajaline traditsioon. 2015.a. esimesteks külalisteks olid teenekas ajakirjanik ja kirjanik Stepan Karja ning kirjastuse Ilmamaa direktor Mart Jagomägi.Viimane rääkis lühidalt kirjastuse ajaloost ja avaldamise põhimõtetest. Tartu Ülikoolis ajakirjanduse eriala lõpetanud Stepan Karja töötas 36 aastat ajalehe Postimees toimetuses. Keskealised ja vanemad inimesed on lugenud tema tuumakaid artikleid. Vanemas eas avaldas Stepan Karja kaks romaani: „Prokrustese sängis” ja „Eelkoolid”. Mõlemad on raamatukogudes olemas ja neid on jõutud juba lugeda.

„Eelkoolid” on lapsesilmadega nähtud maailmast, Setomaast 1930- 1940-ndate segastel aegadel. Põnev sündmustik, setode igapäevaelu kujutamine on haarav ja tuleb südamest. Romaan on kirjakeelne, kuid tegelaste otsene kõne on seto murdes.Õigustatult on H.Runnel võrrelnud „Eelkoole” „Väikese Illimariga”. See on raamat, mis peaks olema iga seto ja võrokese lugemislaual.

Kohtumisel oli 20 parksepalast. Mart Jagomägi arvates oli osavõtjate arv väikese maakoha kohta rahuldav, sest Tartu linnaski pole see oluliselt suurem.