Parksepa Raamatukogu   Kanariku 7, Parksepa alevik, Võru vald, 65509

Juhataja: Elvi Määr   See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. con tel 78 50 515  con mobile 5333 0648

Avatud:   

01.november kuni 31.märts
E,T,N,R 11.00-18.00 
 01.aprill kuni 31.oktoober
  E,T,N,R 11.00-19.00

Käesoleva kooliaasta esimesel nädalal oli Parksepa Keskkooli 3.-6.klassi õpilastel rõõmus sündmus – kohtumine armastatud lastekirjaniku Ilmar Tomuskiga. Emakeele õpetajana töötanud kirjanik on praegu Keeleinspektsiooni peadirektori vastutaval ametikohal.

Kirjanik jutustas oma lapsepõlvest ja kirjanikuks saamisest. Ta ütles, et iga lapse elust võiks raamatu kirjutada. Ainest lastejuttude kirjutamiseks andsid talle pojad Volli ja Johannes. Lood, mis juhtusid Volli ja Johannesega, aga ka nende isaga või vanaisaga on raamatutes “Tere, Volli!”, “Volli vanad vigurid”, “Vend Johannes”,”Volli kasvab suureks” jt. “Volli vanad vigurid” sai 2011.a.Kultuurkapitali lastekirjanduse auhinna.

Tomuskil ideedest puudu ei tule. Laste poolt on hinnatud kriminaalsed lood Piiast ja Matist ehk Kribust ja Krabust: “Kolmanda A kriminalistid”, “Kriminaalsed viineripirukad”,”Kriminaalne koolipapa”,,”Kriminaalne suvevaheaeg”, “Kriminaalsed automatkajad” Kriminalistide Piia ja Mati sari sai 2014.a. Nukitsa konkursil lastelt kõige rohkem hääli ja Eesti Lastekirjanduse Keskus kuulutas Ilmar Tomuski võitjaks, laste lemmikkirjanikuks. Täiskasvanutele on ilmunud dokumentaaljutustus “Kuue kuuga tankistiks” armeeteenistusest nõukogude ajal.

Kirjanik Tomusk jutustab haaravalt, suudab lapsi köita. Umbes sadakond last kuulas teda vaikselt, suure huviga.