Parksepa Raamatukogu   Kanariku 7, Parksepa alevik, Võru vald, 65509

Juhataja: Elvi Määr   See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. con tel 78 50 515  con mobile 5333 0648

Avatud:   

01.november kuni 31.märts
E,T,N,R 11.00-18.00 
 01.aprill kuni 31.oktoober
  E,T,N,R 11.00-19.00

8.septembril 2017 kohtusid Parksepa kooli 2.-6.klassi õpilased lastekirjanik Leelo Tunglaga. Juba aastaid on nii olnud, et Võru Keskraamatukogu lasteosakond kutsub suvelugejatega kohtuma mõne lastekirjaniku, kes nõustub ka meie koolis esinema.

Leelo Tungal, lastekirjanduse elav klassik tähistas läinud suvel 70.juubelit. Saalitäis lapsi tõusis püsti ja laulis väärikale külalisele sünnipäevalaulu. Seda oli armas kuulata!

Kirjanik, kes alustas kirjanduslikku loometööd 1960-ndatel aastatel, on saanud hinnatud luuletajaks, prosaistiks, tõlkijaks ja libretistiks. Tema loomepagasis on üle 80 raamatu. Inspiratsiooni on jagunud aabitsa jaoks ja 24 aastat on oldud ajakirja Hea Laps peatoimetaja. Kirjanik innustas lapsi raamatutega sõprust pidama ja nutiseadmeid kõrvale jätma. Ta ergutas lapsi ise kirjutama ja kirjatööde võistlustel osalema. „Ise kirjutamine õpetab suhtlema, ennast väljendama ja teiste loomingut hindama”, märkis kirjanik. Nende ridade autor armastab L.Tungla rikkalikku luuleloomingut. Suure kaasaelamisega lugesin autobiograafilisi teoseid „Seltsimees laps” ning „Samet ja saepuru”.Nendes on kurba ja naljakat, nagu elus ikka. Huviga ootan kolmandat raamatut, järge, mida autor lugejate soovil kirjutab. Järgmise aasta märtsis jõuab kinodesse teoste põhjal valminud film.