Elin Toona siiras ja aus elulooraamat on valitud ajakirja The Economist aasta parimate mälestusraamatute hulka. Lapseeas kogetud sõjajärgne karm elu on sööbinud detailidena igaveseks autori mälusse. Läbitunnetatult kirjapanduna on pagulaselu kohutavad katsumused aidanud Elinil hingeliselt puhastuda. Tema jäägitu armastus ja tugi oli talle vanaema Ella Enno, tema ämmä. Vanaema kaudu püsis seotus Eestiga, igatsus oma sünnimaad näha ja tunda. Kahjuks Eesti ei vastanud talle samaga. Ernst Enno tütretütrele ei tagastatud suguvõsale kuulunud Haapsalu linnas asuvat mereäärset krunti. Selle omandanud linnaametnik pani krundi hiljem müüki 22000 Ameerika dollari eest. Raamat on toeks kõigile lugejaile, eriti neile, kelle elus on samuti olnud raskeid aegu.

Virve Ots