Info 2017 programmi kohta

Käivitunud on hajaasustuse programm 2017

Võru Maavalitsus on kuulutanud avatuks hajaasustuse programmi 2017. aasta taotlusvooru alates 10. aprillist 2017. Programmi eesmärgiks on hajaasustusega maapiirkondades elavatele peredele tagada head elutingimused ning seeläbi aidata kaasa elanike arvu püsimisele hajaasustusega maapiirkondades.

Võru vallas saavad taotlusi esitada hajaasustuses asuvate majapidamiste alalised elanikud. Taotleja elukoht rahvastikuregistri alusel peab olema sama majapidamine, millele toetust taotletakse ja registrikanne ei saa olla hilisem kui 01.01.2017. Taotlusel võivad olla ka kaastaotlejad, kes peavad vastama samuti eeltoodud kriteeriumitele. Võru valla eelistatud sihtrühmad on lastega pered ja pered kus elab puudega isik (ud).

Programmist toetatakse järgmisi valdkondi: veesüsteemid, kanalisatsioonisüsteemid, juurdepääsuteed ja autonoomsed elektrisüsteemid. Valdkonnad on nimetatud prioriteetsuse järjekorras.

Toetuse maksimaalne suurus on 6500 eurot ühe majapidamise kohta. Taotleja ja kaastaotleja rahaline oma- ja kaasfinantseering abikõlblike kulude osas peab olema vähemalt 33,33% ning toetus ei saa olla suurem kui 2/3 projekti üldmaksumusest, seega taotleja peab arvestama vähemalt 1/3 osas oma rahalise panusega.

Maksimaalse toetuse summa arvutamisel võetakse arvesse ka aastatel 2012-2016 hajaasustuse programmist saadud toetuse summa.

Taotlusi võetakse vastu Võru vallamaja, Võrumõisa tee 4a, Võru II korrusel kab. 5 või 6 ning e-posti aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.. Taotluste esitamise lõpptähtaeg on 12. juuni 2017. a.

Täpsem informatsioon toetatavate tegevuste ja abikõlblike kulude kohta asub Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse kodulehel http://www.eas.ee/teenus/hajaasustuse-programm/ või Võru valla kodulehel http://voruvald.ee/hajaasustuse-veeprogramm.

Lisainfo: Kalmer Puusepp, Võru valla abivallavanem, tel 7821371, 53470970 See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või Aigi Young, Võru Maavalitsuse arengu- ja planeeringuosakonna peaspetsialist , tel 786 8322, 53 090923, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Võru Vallavolikogu 12.04.2017 korraldusega nr 212 kinnitati hajaasustuse programmi 2017. a. esitatud taotluste läbivaatamise ja hindamise komisjon järgmises koosseisus: komisjoni esimees Kalmer Puusepp, komisjoni liikmed Priit Süüden, Peep Kimmel, Väino Repp, Meelis Koppel ja  Peeter Haug.

Taotluste hindamisel on eelistatud majapidamised kus elavad lapsed ja/või puuetega inimesed.

Hajaasustuse programmi infopäev taotlejatele toimub 19.05.2017 algusega kell 15.00 vallamaja saalis.

Programmdokument 2017